دوره‌های تحصیل و کارورزی در کانادا

در کانادا به افرادی که برای ادامه تحصیل مهاجرت کرده‌اند، اجازه کار تحت شرایطی خاص مانند دوره‌هاي كارورزی ارائه می‌شود. در بلاگ امروز دیجی اپلای، قصد داریم تا شرایط دریافت مجوز دوره کارورزی در کانادا و شرایط کاری مختلف در این کشور را باهم بررسی کنیم.

تحصیل در برنامه های آموزشی کانادا ارائه دهنده مدرک بالاتر از لیسانس

در برنامه های آموزشی کانادا ممکن است بعد از اتمام دوره کارشناسی،‌ دانشجو چند دوره آموزشی بالاتر از کارشناسی را به پایان رسانده و موفق به اخذ مدارک بالاتر از لیسانس شود.

تحصیل در برنامه آموزشی ارائه دهنده مدرک کاردانی و کارشناسی در کانادا

شاید دوره های کاردانی با مفهومی که توضیح داده خواهد شد، در کشور ما رایج نباشد. اما بیشتر همان معادل آن یعنی سرتیفیکیت دو ساله ویا دیپلم دو ساله در کانادا رایج است. معمولا مدرک کاردانی در کانادا به دانشجویانی ارائه می شود که در یکی از رشته های پایه (همچون هنر یا علوم) تحصیل کرده اند.

راهنمای انتخاب رشته و شهر برای ادامه تحصیل در کانادا

پاسخ به سوال های اولیه در خصوص مهاجرت تحصیلی برای هر شخصی به صورت مجزا بررسی می‌شود و بستگی به هدف آتی شما دارد. توجه بفرمایید که یک انتخاب درست بایستی با مشاوره افرادی که تخصص لازم و تجربه کافی از زندگی در کانادا و ادامه تحصیل در کانادا را دارند صورت گیرد. ا

تعریف انواع دوره های تحصیلی کانادا از دیپلم تا کارشناسی

تحصیلات بالاتر از دیپلم پس از اتمام دوره متوسطه و دبیرستان در دوره های تحصیلی کانادا آغازمی‌شود. مدت زمان استاندارد تحصیل در مقطع بالاتر از دیپلم (حداکثر تا پایان دوره کارشناسی) ۱ تا ۵ سال می باشد. این دوره ها به ترتیب شامل سرتیفیکیت، دیپلما، دوره دیپلم پیشرفته و کارشناسی ۳ ساله، کارشناسی ۴ ساله و ۵ ساله می باشند.