دوره‌های تحصیل و کارورزی در کانادا

در کانادا به افرادی که برای ادامه تحصیل مهاجرت کرده‌اند، اجازه کار تحت شرایطی خاص مانند دوره‌هاي كارورزی ارائه می‌شود. در بلاگ امروز دیجی اپلای، قصد داریم تا شرایط دریافت مجوز دوره کارورزی در کانادا و شرایط کاری مختلف در این کشور را باهم بررسی کنیم.

دوره کارورزی در کانادا (Co-op)

دوره کوآپ برنامه ای است که به دانش آموزان و دانشچویان این امکان را می‌دهد که در یک صنعت مرتبط با رشته خود کار کنند. بیشتر دوره‌های کوآپ به گونه ‌ای برنامه ریزی شده اند که هر ترم تحصیلی به همراه  یک ترم کارآموزی و یا کارورزی باشد. دوره کارآموزی در خارج از محیط مدرسه (موسسه آموزشی) اغلب به عنوان کارورزی شناخته می‌شود.

دانشجویایی که از طریق دانشگاه برای دوره کارورزی خود به شرکت ها و سازمان ها معرفی شوند، حقوق دریافت می نمایند. برای دریافت اجازه کار(مجوز کارورزی)، باید ثابت کنید که تجربه کاری که کسب می نمایید برای تکمیل برنامه درسی شما ضروری است. مدرک قابل قبول می تواند نامه ای از سوی موسسه آموزشی یا یک کپی از برنامه درسی شما باشد. لازم به ذکر است دوره کارورزی شما  نمی تواند بیش از 50٪ از کل برنامه تحصیلی شما باشد. اگر شما مشغول به تحصیل در کلاس های انگلیسی یا فرانسوی، یا دوره های دروس عمومی یا مقدماتی هستید که به مدرک تحصیلی ختم نمی شود، مجاز به اجازه کار کوآپ نیستید.

انواع دوره های تحصیل و کارورزی در کانادا. برای تمامی دانش آموزان و ذانشجویان واجد شرایط.

شرایط لازم جهت دریافت مجوز کارورزی

  • دارا بودن اجازه تحصیل معتبر.
  • دوره کارورزی جهت تکمیل برنامه تحصیلی مورد نیاز باشد.
  • ارایه نامه ای از موسسه آموزشی خود که تأیید می کند همه دانشجویان این رشته نیاز گذراندان زمان معینی دوره کارورزی Co-op جهت فارغ التحصیلی و اخذ مدرک تحصیلی خود دارند.
  • دوره کار Co-op شما 50٪ یا کمتر از برنامه تحصیلی شما باشد.

درصورتی که پذیرش شما در یکی از دوره / رشته های زیر باشد، شما واجد شرایط اجازه کار Co-op نیستید:

  • انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم (ESL / FSL).
  • شرکت دوره یا کلاس های تک درس عمومی که به هیچ مدرکی منتهی نمی شوند.
  • شرکت در دروس/دوره های پیش نیاز که شما را واجد شرایط شرکت در رشته اصلی می کند.

اگر واجد شرایط اجازه کار Co-op نیستید، اما می خواهید در کانادا کار کنید، برای دریافت مجوز کار در این کشور، به اداره مهاجرت کانادا درخواست دهید.

کار به همراه تحصیل در کانادا یکی از امور بسیار آسان و راحت است که با دریافت مجوزهای مربوطه و انتخاب دوره های کارورزی مناسب رشته تحصیلی برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان این کشور امکان پذیر است.

تگ ها:
کانادا_2022

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.