آخرین مطالب سایت
دسته بندی ها
تگ های پر مخاطب
تعریف انواع دوره های تحصیلی کانادا از دیپلم تا کارشناسی

تحصیلات بالاتر از دیپلم پس از اتمام دوره متوسطه و دبیرستان در دوره های تحصیلی کانادا آغازمی‌شود. مدت زمان استاندارد تحصیل در مقطع بالاتر از دیپلم (حداکثر تا پایان دوره کارشناسی) 1 تا 5 سال می باشد. این دوره ها به ترتیب شامل سرتیفیکیت، دیپلما، دوره دیپلم پیشرفته و کارشناسی 3 ساله، کارشناسی 4 ساله و 5 ساله می باشند. دانشجویان بین المللی باید در نظر بگیرند که برای به پایان رساندن مقطع کارشناسی خود حداقل به 3 سال زمان نیاز دارند.

تحصیل در مقطع بالاتر از دیپلم تا کارشناسی

سرتیفیکیت Certificate

دوره های Certificate معمولا دوره هایی 2 ترم یا 3 ترم و زیر یک سال هستند، و با پیشنیاز دیپلم میتوانید به این دوره ها وارد شوید. در صورتیکه دوره سرتیفیکیتی 1 ساله باشد توصیه میشود پس از اتمام دوره وقبل از اقدام برای ویزای کار باز شما یک دوره سرتیفیکیت 1 ساله دیگر بخوانید در غیر اینصورت ویزای کار باز بعد از تحصیل شما 1 ساله و یا کمتر خواهد بود و شرایط شما برای دریافت اقامت کانادا را با چالش روبه رو می‌کند.

دوره ها تحصیلی دیپلما Diploma در کانادا

دوره دیپلما هم در کالج ها و هم در برخی از دانشگاه ها اراِیه میشوند، این دوره ها معمولا دو ساله هستند و هدف از آموزش دوره های دیپلما، ارائه آموزش های لازم در زمینه کسب مهارت های کاری و تجاری، فنی و تخصص خاص می باشد و بسته به نوع برنامه آموزشی، آموزش این دوره ها میتواند تا 6 ترم (3 سال ) نیز به طول بینجامد.

معمولا دوره های دیپلما داری یک یا دو ترم کاری شامل دوره کار اموزی و یا کو-آپ نیز می‌باشند که این دوره ها به شکلی به دانشجو سابقه واقعی کاری در محیط های کاری را میدهد و متقاضی را آماده میکند تا پس از تحصیل با آمادگی و رزومه بهتری برای پیدا کردن کار اقدام کند. پیشنیاز ورود به این دوره ها دیپلم دبیرستان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره های تحصیلی کانادا با مشاورین دیجی اپلای تماس بگیرید.

تگ ها:
کانادا_2022

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.