تحصیل در برنامه آموزشی ارائه دهنده مدرک کاردانی و کارشناسی در کانادا

تحصیل در برنامه آموزشی ارائه دهنده فوق دیپلم (کاردانی)

شاید دوره های کاردانی با مفهومی که توضیح داده خواهد شد، در کشور ما رایج نباشد. اما بیشتر همان معادل آن یعنی سرتیفیکیت دو ساله ویا دیپلم دو ساله در کانادا رایج است. معمولا مدرک کاردانی در کانادا به دانشجویانی ارائه می شود که در یکی از رشته های پایه (همچون هنر یا علوم) تحصیل کرده اند. بر خلاف دوره های ارائه دهنده سرتیفیکیت و دیپلم،‌ در دوره های کاردانی، تمرکز بر روی آموزش دروس تخصصی در زمینه رشته تحصیلی متقاضی و عمومی علمی-دانشگاهی می‌باشد.

از متداول ترین رشته های آموزشی می توان به کاردانی هنر در بیزینس Associate of Arts-Business و یا کاردانی هنر در علوم Associate of Art- Science اشاره کرد. دانشجویان کاردانی می توانند تحصیل خود را به عنوان دانشجوی کاردانی در یک کالج و یا دانشگاه شروع کرده و سپس با انتقال واحدهای درسی دو ساله خود به یک دانشگاه دیگر (در صورت قبولی واحدها توسط موسسه آموزشی مورد نظر)، تحصیل خود را در مقطع لیسانس و از سال تحصیلی سه ادامه دهند.

دیپلم پیشرفته Advance Diploma

مدرک دیپلم پیشرفته به دانشجویانی اعطا می شود که مجموعه ای از دروس یا دوره ها را بر اساس رشته تحصیلی مورد نظر خود به پایان رسانده اند. معمولاً این نوع دیپلم به دانشجویانی اعطا می شود که یک دوره سه ساله تحصیلات عالی را می گذرانند. از نظر ارزش تحصیلی این نوع مدرک بالاتر از دیپلم و پایین تر از مدرک لیسانس می باشد. در بسیاری موارد افرادی وارد این دوره تحصیلی می شوند که هدف آنها این است که بلافاصله پس از فارغ التحصیل شدن وارد بازار کار شوند.

این دوره به دانشجویان این امکان را می دهد هر آنچه را که برای کار (شغل) انتخابی خود مورد نیاز است را بیاموزند. اگر اخذ  مدرک لیسانس در این زمینه ضروری نباشد، این دوره دیپلما گزینه ای سریعتر و آسان تر از گذراندن یک دوره لیسانس کامل است. هزینه تحصیل در این نوع مقطع تحصیلی اغلب از هزینه دوره  لیسانس کمتر است.

انواع برنامه آموزشی در کانادا از ابتدایی تا دکتری در معتبرترین مراکز آموزشی کانادا.

تحصیل در برنامه آموزشی ارائه دهنده لیسانس (کارشناسی)

مدرک لیسانس به طور معمول نشان دهنده اتمام یک دوره آموزشی چهار ساله پس از دیپلم متوسطه می باشد. رشته های پایه و عمومی دوره کارشناسی در دانشگاه شامل بیزینس، علوم عمومی، مهندسی، هنر و یا علوم انسانی می باشد. در تمامی این رشته ها بیشتر دروس عمومی در دو سال اول تقویم آموزشی ارائه میشود و دروس اختصاصی در سالهای سوم و چهارم.

برخی از دانشکده ها در برنامه تحصیلی کارشناسی خود یک پروژه پایان تحصیلی تحت نظارت استاد راهنما دارند که دانشجو در سال ۵ از تحصیل خود باید آن را به پایان برساند (برای مثال در رشته آموزش برای اخذ گواهینامه تدریس). ارائه دیپلم پایان دوره متوسطه (و یا معادل آن) برای  ورود به این دوره های آموزشی لازم می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آموزشی کانادا می‌توانید با دیجی اپلای همراه باشید.

تگ ها:
کانادا_2022

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.